Co nabízíme

Škola a její aktivity

Logopedická prevence

Logopedickou péči na naší škole poskytuje speciální pedagožka Mgr. Barbora Lebdušková.Tato služba je zpoplatněna a probíhá ve středu 1 x za 14 dní.

Polodenní a celodenní výlet

Polodenní výlety se v průběhu školního roku uskutečňují za kulturou (divadlo Radost v Brně…), za tradicemi(programy strážnického Skanzenu…), do přírody (ekologicky zaměřené vycházky).
Celodenní výlet bývá zařazen většinou na konec školního roku – např. do vyškovského Dinoparku, na zámek Lednice, hrad Veveří, plavba po Baťově kanálu, ZOOPARK Hodonín a další.

Kulturní akce/divadla, koncerty, kina

Děti se během školního roku účastní divadelních a hudebních představení jak v MŠ, tak i mimo ni. Dále výukových programů zaměřených na ekologii, navštěvujeme Hvězdárnu a planetárium v Brně, atd.

Výtvarné soutěže

Pro děti jsou témata soutěží pečlivě vybírána tak, aby jim byla blízká, děti jsou pro tvorbu vhodně motivovány a následně často i oceňovány.

Ozdravný pobyt na škole v přírodě

Pro děti předškolního věku pořádáme, zpravidla v měsíci květnu, pobyty na škole v přírodě. Pro tyto pětidenní pobyty vybíráme lokality, které nejen, že se nachází v příjemném prostředí, ale zároveň jsou i velmi podnětné pro nejrůznější činnosti a hry dětí.

Bruslení pro předškoláky

Ve spolupráci s PO Tereza nabízíme dětem možnost zúčastnit se lekcí bruslení na zimním stadioně pod vedením profesionálních trenérů.

Spolupráce se ZŠ – návštěva předškoláků v ZŠ, přednáška pro rodiče budoucích prvňáčků

Návštěvy ZŠ Komenského v Břeclavi pořádáme pro děti předškolního věku účelově, a to vždy před jejich zápisem do 1.třídy. Tyto návštěvy prospívají průběhu jejich adaptace na prostředí ZŠ. Děti mají možnost nahlédnout do tříd, tělocvičny, učebny PC a zároveň se mohou i aktivně zapojit do vyučovacích hodin.

Slavnosti a tradice

Vedeme děti k úctě a historii

Naše škola pořádá pro děti mnoho aktivit, které souvisí s tradicemi a historií regionu, ve kterém vyrůstají.

• Společné aktivity pro děti a rodiče
  • Mikulášská nadílka
  • Vánoční koledování s nadílkou
  • Zpívání na Vánočním jarmarku
  • Vítání jara – vynášení Moreny
  • Program ke Dni dětí
  • Loučení s předškoláky – táborák, spaní v mateřské škole
  • Besídky pro maminky

Koncepce a vize školy

Spokojené a šťastné děti se spoustou vědomostí, dovedností a kulturních návyků, s citlivým vztahem k přírodě, dobře vybavené pro vstup do základní školy a do života.

Přirozenou cestou vedeme děti ke tvořivé hře, při které získavají nové poznatky, mohou si vyzkoušet rozmanité dovednosti, experimentovat a uspokojovat svou touhu po poznání a vědění. Snažíme se o to, aby spontánní a řízené činnosti byly vyvážené.

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání „Pojďme spolu objevovat svět“, který se skládá z šesti oblastí.

„Pojďme spolu objevovat svět“

Názvy integrovaných bloků

• „Kdybych zůstal, kde jsem stál, nikoho bych nepotkal“
  • „Když se kolem podívám, krásnou zemi uhlídám“