2022/2023

Školní rok se vydařil, vč. všech plánovaných akcí (např. vystoupení dětí, škola v přírodě, výlety). Mezi větší opravy můžeme zařadit nátěr střechy na kotelně, malování, výměnu sítí proti hmyzu a opravu zahradního vláčku pro děti. Koncem roku 2022 došlo k velmi výraznému nárůstu ceny plynu, kterou zřizovatel finančně dokryl. V samotném závěru školního roku došlo k personálním změnám.

2021-2022

První pololetí školního roku bylo ještě narušováno covidovými opatřeními, druhé pololetí dlouhodobou pracovní neschopností provozních pracovnic. Díky zapojení učitelek a následných zástupů se nám podařilo toto období zvládnout. Pokračovala protiepidemická opatření. Děti absolvovaly po přerušení pobyt ve škole v přírodě.

Mělo dojít k výměně pozemku mezi zřizovatelem Městem Břeclav a soukromníkem a v důsledku toho byla naplánována poměrně rozsáhlá revitalizace školní zahrady, ke které nakonec nedošlo.

2020-2021

Školní rok opakovaně výrazně poznamenán covidovou situací, která zasahovala i do plánů MŠ. V naší škole byla důsledně dodržována protiepidemická opatření, probíhalo antigenní testování dětí. Pro předškolní děti bylo zavedeno distanční vzdělávání.

Největší investicí byla výměna PVC na chodbách MŠ v hodnotě 140 tisíc Kč.

2019/20

Školní rok byl poznamenán mimořádným opatřením ČR v souvislosti s vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě. Aktivity i vzdělávání bylo značně nebo úplně omezeno (od 17.03.2020 do 15.05.2020 byla MŠ uzavřena). Pro děti byla zavedena distanční výuka  pomocí facebooku.

Oprava a modernizace sociálního zařízení na školní zahradě, výměna podlahové krytiny v učebně Sluníček  a pěti šatnách, výměna stolů a židlí ve třídě Berušek.

2018/19

Oprava chodníku a kanálu na školní zahradě , zavedení klimatizace do třídy Berušek, do všech tříd pořízeny nové LOKKI obchůdky/divadla pro děti.

Účast v projektu „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“ – cílem vzbudit zájem o aktivní sportování dětí.

2017/18

Od 1.9.2017 zavedena v ČR povinná školní docházka v posledním ročníku předškolního vzdělávání. Možnost individuálního vzdělávání. Děti musí do školky chodit pětkrát týdně na čtyři hodiny denně, nepřihlášení dítěte do povinného předškolního vzdělávání je považováno za přestupek.

Realizovaný projekt z EU Operační programu Výzkum, vývoj, vzdělávání po dvou letech ukončen.

Doplnění hraček a didaktických pomůcek.

2016/17

Vybavení zahrady ekologickými prvky – bylinkový a dešťový záhon, hmatový (pocitový) chodník. Oprava střechy na kotelně, nová výmalba panelové stěny zahrady, výměna linolea na chodbách a schodištích.

Čerpána dotace z EU prostřednictvím MŠMT – Šablony I.  – kolektiv posílila chůva pro 2,5leté děti.

2015/16

V tomto školním roce proběhlo na škole šetření Českou školní inspekcí s výborným výsledkem. Po rekonstrukci došlo k drobnému dovybavení venkovních i vnitřních prostor.

2014/15

Zpracování průkazu energetické náročnosti budovy, posílen elektronický  zabezpečovací systém – videotelefony + detektory pohybu, 5 velkých herních prvků s dopadovými plochami, vč. sportovních prvků pro míčové hry dětí na školní zahradě a dokončení výměny nábytku ve třídě Kytiček.

2013/14

V době od června do listopadu roku 2013 proběhla rozsáhlá rekonstrukce budovy – výměna oken, zateplení budovy, okapy, žlaby, venkovní omítka se zdobnými prvky. Výměna podlahové krytiny u půdy,  flexibilní dekorativní kamenné obklady vnitřních schodišťových a chodbových prostor mozaikou z vysoce kvalitních křemičitých písků,  výměna mrazuvzdorné a protiskluzové dlažby ve vchodech, přístupové chodníky , betonová dlažba kolem budovy. Terénní úpravy zahrady  + nové vybavení.

Ukončení činnosti ve třídě Motýlků díky posílení míst v jiných MŠ.

2012/13

Školní zahrada doplněna o dvě herní sestavy – balanční průlezka a věž se skluzavkou a houpačkami. Třídy nově vybaveny dětskými kuchyňkami, do třídy Kytiček byl zhotoven nábytek do herní části třídy.

2011/12

Zavedení edukativně stimulačních skupin pro děti předškolního věku (příprava na ZŠ).
Vybavení dvěma novými počítačovými sestavami ve třídách Berušek a Kytiček.
Výměna podlahové krytiny a malování ve třídách Sluníček a Kytiček.

Zakoupení nových dětských kuchyněk ve třídách, modernizace nábytku a zhotovení vestavěných skříní v herně Kytiček (nová skříň na uložení tělovýchovných pomůcek ve třídě Berušek).
Pořízení dvou průlezkových sestav na školní zahradě.
Výměna koberců, plastových dveří v zádveří hlavního vchodu a dveří u skladů na školní zahradě.
Dokončena výměna zbývajících dveří v budově MŠ, včetně protipožárních dveří ve vedlejším vchodu budovy.

2010/11

Znovuotevření 4. třídy v přízemí budovy, kapacita upravena na 85 dětí.
Zřízena výdejna stravy.

2009/10

Rekonstrukce umýváren, sociálních zařízení, přípraven jídel a šaten jednotlivých tříd, instalace podlahového vytápění v umývárnách.
Kompletní rekonstrukce 4. třídy a k ní náležící umývárny se sociálním zařízením a šatny.
Na školní zahradě zabudována fontána s pitnou vodou.
Výměna plastových oken ve třídě Berušek.

2007/08

Ředitelkou školy Eva Čevelová
Poprvé zpracovány webové stránky školy
Rekonstrukce školní zahrady (prořezání a kácení dřevin, malba s námětem lesa na panelovou zeď, nový plot, výměna písku a zakrytí pískovišť ochrannými sítěmi, vybavení skladových prostor novými policemi…)

2005/06

První kurz bruslení pro děti na Zimním stadionu v Břeclavi.
Modernizace tříd hracími kouty na míru a pracovními kouty s počítači.

2002/03

Rekonstrukce umývárny a sociálních zařízení na školní zahradě

2001/02

Poprvé poskytnuta možnost návštěv logopedické poradny v MŠ (logopedická prevence vedena kvalifikovanými speciálními pedagožkami)